Súťažné zápolenie vo varená gulášu, jazdy električiek do Trenčianskych Teplíc, či výstava historických vozidiel. Aj taká bola septembrová akcia na Trenčianskej elektrickej železnici, ktorá sa tešila veľkému záujmu návštevníkov.

Ale poďme pekne po poriadku. Na rozdiel od iných akcií, ktoré začínajú spravidla o jednej popoludní, tradičná súťaž vo varení gulášu začala už skoro ráno. Dobrý guláš sa totiž neuvarí za 5 minút a ak si na ňom majú pochutnať aj návštevníci, musí byť pripravený včas. Okrem Teplanov sa do súťaže zapojili aj tými z Novej Dubnice a Trenčína.

V sobotu 22. júna 2019, dva týždňa po veľkolepých oslavách 110-ročnice, sme zahájili 5. ročník letnej víkendovej prevádzky, ktorá trvala až do nedele 1. septembra 2019. Miestni obyvatelia, turisti i železniční nadšenci sa tak opäť mohli komfortne odviezť z prestupného uzla v Trenčianskej Teplej do kúpeľného mesta Trenčianske Teplice a spraviť si výlet po meste a jeho okolí. Počasie bolo v tomto období veľmi rozmanité. Spočiatku bolo veľmi horúco, no ku koncu prevládali búrky s dažďom. No i napriek extrémom v počasí sa našou električkou prišlo odviesť pomerne veľké množstvo návštevníkov.

Unikátna elektrická úzkorozchodná trať spájajúca Trenčiansku Teplú s kúpeľným mestom Trenčianske Teplice oslávila v júni úctyhodných 110 rokov. Osobná doprava, ktorá prežila Rakúsko-Uhorsko, obe svetové vojny i Československo, začala v novom tisícročí postupne stagnovať. Štát ju už s jej ďalšou prevádzkou nepočítal a tak sa 10. decembra 2010 vydala električka do kúpeľov v réžii Železničnej spoločnosti Slovensko naposledy. No vďaka nadšencom z neziskovej organizácie Trenčianska elektrická železnica úzkorozchodná železnička opäť ožila, čo možno badať na každoročnom náraste počtu návštevníkov a prepravených cestujúcich. A keďže táto trať ma za sebou bohatú históriu, zorganizovali sme prvý júnový víkend 3-dňové oslavy jej 110-ročnice.

Rok sa opäť stretol s rokom a zatiaľ čo si mnohí z Vás ešte pri sledovaní televízie pochutnávali na najrôznejších dobrotách, na našej železničke sme už pripravovali prvé tohtoročné jazdy. Vianoce považujeme za najkrajšie sviatky v roku. Nie sú len symbolom narodenia Ježiša Krista, ale aj symbolmi lásky, ľudského porozumenia, či stretávania sa so svojou rodinou. A keďže pri plánovaní akcií nezabúdame ani na starodávne zvyky a tradície, novú sezónu na železničke každoročne otvárajú traja mudrci z východu, ktorí sa prišli pokloniť malému Ježiškovi.

Go to top