Počas letných prázdninových víkendov od 16. júna do 2. septembra 2018 sme na základe spoločného projektu "obnovy prevádzky električky na trati Trenčianska Teplá - Trenčianske Teplice" s Trenčianskym samosprávnym krajom už po 4. krát vykonávali letnú víkendovú prevádzku na úzkorozchodnej trati Trenčianska Teplá - Trenčianske Teplice. V tomto roku sme pokusne rozšírili prevádzku "električky" aj na štátom uznávané sviatky, nakoľko v uplynulom roku sme boli turistickou verejnosťou žiadaný o pridanie jázd aj na tieto dni. A oplatilo sa. Historický elektrický osobný vlak si našiel svojich priaznivcov aj na sviatky svätého Cyrila a Metoda a Slovenského národného povstania. Cestujúca verejnosť si tak mohla spraviť výlet za kultúrou, športom, turistikou, či oddychom v kúpeľnom meste, alebo spojiť jazdy električkou s mimoriadnou jazdou nostalgickým vlakom na Lednické Rovne.

Začiatok júna už tradične patrí oslavám Medzinárodného dňa detí, ktorého myšlienka vznikla v roku 1925 na Svetovej konferencii pre blaho detí (World Conference for the Wellbeing of Children) v Ženeve, v Švajčiarsku. Naša nezisková organizácia pravidelne organizuje rôzne tematické jazdy a Medzinárodný deň detí nie je výnimkou. Prvá júnová sobota sa preto patrila na našej železničke práve deťom, ktoré v tento deň mohli cestovať zdarma. Obľúbené jazdy električiek do Trenčianskych Teplíc obohatila výstava historických cestných vozidiel, ktoré sa poobede vydali na obľúbenú súbežnú jazdu do kúpeľov.

Malebná železničná trať č. 124 na Lednické Rovne po niekoľkých mesiacoch opäť ožila. Stalo sa tak vďaka našim kolegom z občianskeho združenia Veterány.EU, ktorí v sobotu 12. mája 2018 zorganizovali retrojazdu motorovým vlakom spojenú s mimoriadnou jazdou električky do Trenčianskych Teplíc. Táto nevšedná akcia bola určená pre obyvateľov Borčíc, ktorí si mohli zaspomínať na časy, keď na týchto tratiach ešte fungovala pravidelná osobná doprava.

Prvá májová sobota sa na našej železničke niesla v znamení sviatku svätého Floriána, patróna hasičov. Príležitostné jazdy historických električiek do Trenčianskych Teplíc boli tento krát obohatené o historickú hasičskú techniku z blízkeho i vzdialenejšieho okolia. Nechýbali však ani jazdy na Trenčianskej miniatúrnej železnici, vozenie na koňíkoch, či občerstvenie v našom depe.

Príjemné slnečné počasie prilákalo na našu železničku veľké množstvo pravidelných, ale i nových návštevníkov, ktorí sa rozhodli stráviť sobotné popoludnie v regióne Trenčianska Teplá - Trenčianske Teplice. Električkové depo sa už doobeda začalo zapĺňať prvými návštevníkmi ku ktorým sa postupne pridali aj prvé historické hasičské automobily rôzneho veku a rôznych značiek z blízkeho i vzdialenejšieho okolia.

Jazdy električiek rady 411.9 do Trenčianskych Teplíc, folklórny program, prehliadka depa i občerstvenie. To bola veľkonočná nedeľa na našej historickej úzkorozchodnej železnici, ktorá v tomto roku pripadla na 1. apríla. Príjemné jarné počasie prilákalo do Trenčianskeho kraja množstvo pravidelných i nových návštevníkov, ktorí sa rozhodli stráviť veľkonočné popoludnie nostalgickými jazdami do Trenčianskych Teplíc.

Historická električka sa na prvú jazdu do Trenčianskych Teplíc vydala už tradične o 13:00. Električková súprava bola primerane zaplnená a tak sme našu Karosu nechali odparkovanú na stanici. Hoci bola obloha zamračená, na náladu cestujúcich to vplyv nemalo. Práve naopak. Menší výlet po veľkonočnom obede totiž nejednému z našich návštevníkov padol vhod.

Go to top